Dobrý den od 3.5 2021 mohu otevřít salon , nicméně mě trápí za jakých podmínek,po Zkouknití videí pana Bábka jak opět vláda vymýšlí vstupy do kadeřnictví a jiných, by mě zajímalo a prosím o radu jak se mohu bránit když s tím nesouhlasím. Předem děkuji za odpověď už taky uvažuji o ukončení činnosti né proto že bych neměla zázemí a své zákazníky ale pro tu nesvobodu. Ještě jednou díky za odpověď Váš člen Homolková

Krátká odpověď:

Dobrý den, opatření ministerstva upravující podmínky pro provoz kadeřnictví byla vydána v souladu se zákony. Za takové situace nelze nabídnout operativní řešení této situace a v případě, že chcete provozovat kadeřnictví, je tedy bohužel třeba opatření ministerstva dodržovat.


Obsah odpovědi:

Otázka

Dobrý den

od 3.5 2021 mohu otevřít salon , nicméně mě trápí za jakých podmínek,po Zkouknití videí pana Bábka jak opět vláda vymýšlí vstupy do kadeřnictví a jiných,  by mě zajímalo a prosím o radu jak se mohu bránit když s tím nesouhlasím. Předem děkuji za odpověď už taky uvažuji o ukončení činnosti né proto že bych neměla zázemí a své zákazníky ale pro tu nesvobodu. Ještě jednou díky za odpověď

Váš člen Homolková

Odpověď

Lidsky Vašemu přístupu rozumíme a obecně s Vaším názorem na nekoncepčnost vládních opatření souhlasíme. Přesto Vám – z právního pohledu – nemůžeme doporučit, abyste hledala cestu k porušování zákonů, nebo Vás k tomu dokonce vyzývat. 

Tato opatření vydává Ministerstvo zdravotnictví na základě zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a zákona č. 94/2021 Sb., o ochraně obyvatelstva před dalším rozšířením onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Na základě uvedených zákonů má tedy Ministerstvo zdravotnictví pravomoc vydávat opatření k likvidace epidemie COVID-19, mimo jiné i opatření dle ust. §2 odst. 2 písm. c): „omezení provozování holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry nebo solária, poskytování kosmetických, masérských, regeneračních nebo rekondičních služeb nebo provozování živnosti, při níž je porušována integrita kůže, nebo stanovení podmínek jejich provozování nebo poskytování". 

Stanovení podmínek pro provoz kadeřnictví je tedy vydáno v souladu s legislativou a je třeba jej respektovat. V opačném případě je třeba bohužel počítat s uložením sankce při případné kontrole. Bohužel zde tak není legální možnost, jak se těmto omezením bránit.

S pozdravem
Anežka Rejzková