Jak funguje Podnitelská poradna?

Naše poradna vznikla díky podpoře členů Podnikatelských odborů a je otevřená všem malým podnikatelům a živnostníkům bez rozdílu. Provozována je díky dobrovolným dárcům a jejich příspěvkům na transparentní účet 9920835001/5500.

Jak tedy poradnu Podnikatelských odborů co nejlépe využít?

Ještě před tím, než se rozhodnete vložit svůj dotaz, doporučujeme zkontrolovat sekci často kladených dotazů (FAQ). Je totiž možné, že dotaz velmi podobný tomu vašemu již byl zodpovězen v minulosti. Můžete tak ušetřit čas sobě i nám.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz v sekci FAQ? 

Od toho tu jsou naši experti! Využijte jednoduchý formulář přímo na titulní stránce. Není nutné uvádět přesný název své firmy, ale je třeba vyplnit funkční kontakt (telefon a e-mail). Proč?

  • abychom vás mohli co nejrychleji kontaktovat s odpovědí či žádostí o doplňující informace
  • abychom zabránili zahlcení schránky spamovými roboty
  • a aby bylo možné potvrdit vložení dotazu

Kolik nám toho o sobě řeknete, je zcela na vás. Můžete si být však jisti, že všechny vaše osobní údaje jsou u nás zcela v bezpečí podle nařízení GDPR

Jak potvrdíte vložení dotazu?

Po kliknutí na tlačítko “ODESLAT” vám na uvedený e-mail obratem přijde potvrzovací odkaz. V případě, že ho ve schránce neobjevíte, zkontrolujte hromadnou poštu a spam. Pokud ani poté potvrzovací e-mail nenajdete, zkuste využít jinou adresu, nebo nás kontaktujte přímo na poradna@podb.cz

Po kliknutí na odkaz v potvrzovacím e-mailu máte hotovo – váš dotaz je aktivní a naši odborníci se mu začínají věnovat.

Kdy a jak dostanete svou odpověď?

Vašemu dotazu se budeme věnovat bez zbytečných odkladů, vždy však bude záležet na aktuálním vytížení našich expertů a složitosti konkrétní situace. Obecně platí, že se snažíme odpovídat během 3 pracovních dnů 

Není nutné kontrolovat stránky Podnikatelské poradny, odpověď vám dorazí přímo na zadaný e-mail. Ovšem i v tomto případě doporučujeme ujistit se, že e-maily z naší poradny neskončily ve spamu nebo v hromadné poště.

Můžete se na odpověď z naší Poradny spolehnout?

Vašemu dotazu se bude věnovat vždy odborník na danou problematiku - v našem týmu je např. právník orientovaný na správní právo či obchodní právo apod., daňový poradce, účetní, poradce v oboru BOZP a PO a řada dalších. Odpovědi jsou tak vysoce kvalifikované. Přesto je však třeba je brát hlavně jako fundovaný názor odborníka, neměly by sloužit jako nástroj pro použití v soudních sporech apod.

Může se váš případ dostat do sekce FAQ?

Ano. Principem poradny je však dodržovat naprostou anonymitu členů, a můžete se spolehnout, že všechny údaje, podle kterých by vás bylo možné identifikovat, budou z popisu vašeho případu pečlivě odstraněny.